Корзина
+380635342228
+380961090110
+380951053838
КоСА-Сервис
Корзина

ХТО ВИНАЙШОВ МІКРОХВИЛЬОВУ ПІЧ?

 

У 1945-го року інженер Персі Спенсер, продемонстрував властивості мікрохвиль. Перед антеною були розкладені кукурудзяні зерна і лежало звичайне куряче яйце. Під дією потужного опромінення воно вибухнуло, а яєчний жовток розлетівся.

Не довго думаючи Спенсер зареєстрував патент на апарат, який готував їжу за допомогою електромагнітних хвиль. Про це нам розповідає журналістська легенда про винахід мікрохвильової печі. Але давайте познайомимося з цією легендою детальніше.

Персі Спенсер - самородок з глибинки, зі штату Массачусетс, самоук, що не вчився в університеті. Але при цьому він зміг стать автором більше ніж 100 винаходів в області хвилевої техніки, та зайняти престижне місце в компанії Raytheon.

Концерн працював на військову промисловість США. У роки Другої світової війни фірма процвітала. У 1945-му році Спенсер сконструював і провів випробовування випромінювача надвисокочастотних хвиль. Прилад збиралися використовувати для удосконалення радара ППО.

Але закінчення війни могло привести компанію до фінансового краху. Незважаючи на загрозу розорення, Лоуренс Маршалл, що заснував компанію, не збирався здаватися. Він запросив на обід своїх кращих "мізків", яким поставив завдання : необхідно запропонувати таку мирну продукцію, без якої людям буде складно обійтися. Були запропоновані різні проекти. Але краща з них була ідея Персі Спенсера. Він запропонував випускати печі для приготування їжі, та залучити в них високочастотні хвилі.

Вже давно інженер працював з магнетронами - мікрохвильовими випромінювачами.

Для удосконалення та ля оптимальної конструкції печі, знадобилося декілька років. Перси знайшов молодого інженера Марвина Бока який допомагав йому. Через два роки мікрохвильова піч презентували американцям. Винахід мав великі розміри: при потужності 3 кВ, вагаскладала 340 кг, а висота 170 см

Вартість печі була 3 тис. доларів.Прилад мав водяне охолодження і підключався до розетки 220В. Ціна і великі габарити відлякували звичайних покупців. Тоді команда інженерів вирішила притягнути для рекламної акції новинки - дуже високу блондинку.

Піч мала незаперечну перевагу: сандвічі та хот-доги готувалися в ній дуже швидко. Цю якість оцінили власники американських ресторанів та кафе. Вони стали закуповувати велетенські мікрохвильові печі.

З кожним роком виробники випускали на ринок печі усе менших габаритів. Нарешті з'явилися прийнятні за розміром і вартості моделі, по 500 доларів. Але тільки в 80-ті роки мікрохвильові печі завоювали серця більшості американців та європейців.

Печі нового покоління мали вбудований мікропроцесор, додалися нові функції: можна було розморожувати продукти, розігрівати та готувати їжу. У деяких варіантах з'явився вбудований гриль.♨️

Завдяки мікрохвильовим печам можна заощадити час на приготування їжі. І усе це завдяки самородку з американської глибинки. Людині, якій не потрібний був диплом вищої освіти, щоб здійснити історію.

Якщо Ваша мікрохвильовка зламалася, завітайте до нас з радістю Вам допоможемо.

Сервісні центри «Коса-Сервіс»

Буча, вул. Руденко 2

Київ, вул. Підлісна, 1, Сільпо 2 поверх

Ірпінь вул. Соборна, 103

+38044-333-86-48 Багатоканальний

+ 38063-534-22-28 LifeCell

+ 38096-109-01-10 Kyivstar

+ 38095-105-38-38 Viber/(MTS) Vodafone

Другие статьи